„Les v místnosti“ – FSC Itálie zahájila druhý ročník designérské soutěže tisknout


© FSC Italy

© FSC Italy

FSC Itálie spustila na konci března designérskou soutěž, jejímž letošním tématem je „domácí společenskost“. Snahou tématu je zabývat se společenskou a symbolickou dimenzí umístění věcí v obytném prostoru. Účastníci jsou zváni k vytváření designu židlí, stolů, konferenčních stolků, systémů osvětlení či zařízení domácností tak, aby umožnili chvíle sdílení a společného trávení času v našich obydlích. Cílem soutěže je podnítit mladé designéry k vytváření dřevěných objektů s FSC certifikací, čímž přilákají pozornost dalších designérů, průmyslových výrobců a konečně i spotřebitelů k původu surového dřeva.  


Objekty zaslané do soutěže musí být celodřevěné, výjimku tvoří malé části, spoje a šrouby. Podmínkou je také inovativnost, funkčnost, snadná zhotovitelnost a přepravitelnost. Účastníci soutěže by si měli být vědomi udržitelnosti surových materiálů použitých pro projekt -  tento aspekt doloží sepsáním krátkého textu.


Soutěž je otevřená ve dvou kategoriích: profesionálové (do 40 let věku) a studenti. Zúčastnit se mohou lidé všech národností. Termín uzávěrky soutěže je 25. června 2013. Výherci budou mít příležitost vidět zrealizování prototypu svého projektu. Tři nejlepší projekty v každé kategorii budou ukázány na předávání cen, které se bude konat 27. září 2013.


Další informace o soutěži najdete zde.


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038