Pozvánky tisknout

Seminář pro pedagogy v Praze

Dovolujeme si vás pozvat na seminář Šetrné dřevo, zaměřený na výukové metody související s šetrným lesním hospodařením. Seminář je určen všem pedagogům a bude se konat 12. května 2015 od 13:00 do 17:00 v Toulcově dvoře v Praze pod záštitou Magistrátu hlavního města Prahy. 

Účast na semináři je zdarma a pro účastníky jsou připraveny metodické a výukové materiály, které pedagogové následně mohou sami používat ve výuce. Součástí semináře bude i exkurze doprovázená lesníkem do blízkého FSC certifikovaného lesa. 

Cílem pořádaného semináře je přenesení ověřených výukových metod do Lesů hlavního města Prahy a tím napomoci šíření povědomí o šetrném lesním hospodaření a odpovědné spotřebě výrobků ze dřeva na základních školách. Záměrem je, aby pedagogové po absolvování výukového programu nebo semináře byli schopni řadu aktivit realizovat sami nebo ve spolupráci s místním lesníkem.

V případě vašeho zájmu se neváhejte ozvat e-mailem na fsc.vzdelavani@czechfsc.cz nebo telefonicky 420 775 925 899 .

Sázení vánočních jedliček

Koupili jste si vánoční FSC jedličku v květináči,‭ ‬a teď přemýšlíte co s ní‭? ‬Přijďte ji vrátit zpět lesu‭!  ‬V sobotu,‭ ‬dne‭ ‬11.‭ ‬dubna‭ ‬2015‭ ‬mezi‭ ‬10.00‭ ‬– 12.00‭ ‬proběhne společná jarní výsadba jedliček v FSC certifikovaných lesích Školního lesního podniku Masarykův les Křtiny Mendlovy univerzity v Brně.‭  ‬Kromě místa pro výsadbu vaší jedličky,‭ ‬pro vás bude připraveno také drobné občerstvení.

Sraz se koná na místě výsadby‭ ‬– stačí přijet autobusem č.‭ ‬57‭ (‬jezdí z Tomkova náměstí‭) ‬na zastávku Lesní školka,‭ ‬která je za Soběšicemi.‭ ‬Odtud vás na již na konkrétní místo dovede vyznačená cesta.

Den Země‭ ‬2015

Dovolte,‭ ‬abychom vás srdečně pozvali na Den Země,‭ ‬který se bude konat dne‭ ‬25.‭ dubna ‬2015‭ ‬na Kraví hoře od‭ ‬10‭ ‬do‭ ‬21‭ ‬hod.‭ ‬Letošní rok byl vyhlášen Mezinárodním rokem světla‭ ‬a v průběhu‭ ‬celého dne se budete moct zapojit do‭ ‬různých aktivit‭ ‬týkajících se tohoto tématu.‭ ‬Ve stánku FSC ČR vás budou čekat různé hry a kvízy o fotosyntéze,‭ ‬nejenom pro děti,‭ ‬ale taky pro dospělé.

Těšíme se na setkání s vámi‭!