5 věcí, které byste měli vědět o Indonésii tisknout

Indonésie je velmi zajímavou zemí nejen z pohledu životního prostředí, ale také z pohledu kulturních zvyklostí a historie. Existují však věci, které o této zemi určitě nevíte. My vám povíme, které to jsou.

Třetí největší oblast s deštnými pralesy

Plocha, kterou pokrývají deštné pralesy v Indonesii je třetí největší hned za rozlohou pralesů v Brazílii a africkém Kongu. Bohužel tomu tak asi nebude věčně, jelikož se významná plocha lesů ztrácí stále rychleji – v uplynulých 12 letech klesla plocha o 60 000 km2 nedotčených pralesů, což odpovídá přibližně rozloze celého Irska.

Patnáctý největší stát na světe

Rozloha Indonésie činí necelé 2 miliony km2 (přesněji je to 1,9 milionů km2), což odpovídá přibližně pětinásobku rozlohy Německa. Celá plocha však není spojena s asijskou pevninou, významnou část tvoří pětice velkých ostrovů a celkem 13 677 menších ostrůvků.

Více než 700 jazyků v jednom státě

V Indonésii můžeme najít více jak 300 etnických skupin, celkem je v Indonésii přes 250 milionů obyvatel, kteří hovoří mnoha různými jazyky. Nejrozšířenějším jazykem je Bahasa, naopak nejčastěji používaným nářečím je Javanese.

Badminton jako národní sport

Můžete se to zdát neskutečné, ale badminton patří v Indonésii mezi nejoblíbenější sporty a mužské i ženské týmy patří mezinárodní špičce. Významného mezinárodního turnaje Thomas Cup, který se koná každé dva roky, se Indonésie účastnila celkem třiadvacetkrát a z toho zvítězila třináctkrát.

Domov sumaterských tygrů

Indonésie je domovem více jak 500 druhů savců, a to včetně sumaterského tygra, který dává přednost životu v hustých lesích, kde se ukrývá při lovu. Tento tygr je již delší dobu na seznamu ohrožených zvířat, významný vliv na snížení počtu kusů tohoto tygra má bohužel také odlesňování.


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038