Argentinští umělci vytvořili limitovanou edici FSC obalů na víno tisknout

Vinařství Navarro Correas, které patří mezi jedny z nejstarších v Argentině, se rozhodlo viditelnou a zábavnou kampaní podpořit ochranu životního prostředí a odpovědnou spotřebu. Mezi jím používané obalové materiály patří také FSC certifikované boxy na víno, a právě ty se staly cílem kampaně.

Vinařství společně s dceřinou společností Diaego oslovilo začínající i zkušené malíře, jejichž plátnem se staly právě FSC certifikované obaly na víno. Design celkem 50 000 obalů v limitované edici vytvořili Luis Felipe Noé, Milo Lockett a Rogelio Polesello.

FSC má v Argentině dlouhou tradici, jelikož první společnost se pro certifikaci rozhodla v roce 1990, v průběhu let pak došlo k výraznému růstu společností, které si uvědomují význam a benefity certifikace a odpovědné spotřeby. V současné době je v Argentině více jak 130 certifikovaných společností, které poskytují certifikovaný materiál anebo přímo vyrábějí FSC certifikované produkty.

Karina Carerras z argentinské národní pobočky FSC k tomu doplnila, že evidují stále více dotazů nejen na samotnou FSC certifikaci a možnost jejího získání, ale také na možnosti spolupráce firem z nelesnického sektoru s organizací FSC na podpoře odpovědného nakupování. Carerras věří, že se podaří přizvat významné firmy z regionu k propagaci FSC v Argentině.

 


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038