Brno má po roce opět certifikovaný vánoční strom tisknout

Tradice vánočních stromů a jejich rozsvěcení se v posledních letech vrací do většiny velkých měst. Nejinak je tomu i v jihomoravské metropoli, kde se vánoční strom rozzářil v pátek 29. listopadu. Stejně jako v loňském roce, i letos pochází strom z certifikovaného lesního majetku ŠLP Křtiny.

Na rozdíl od loňského smrku si letos obyvatelé Brna vybrali jedli, která byla slavnostně vypravena z Bílovic nad Svitavou za účasti ředitelky Turistického a informačního centra města Brna Petry Kačírkové, ředitele FSC ČR Tomáše Dudy a starosty obce Bílovice nad Svitavou Miroslava Boháčka. Bílovice nad Svitavou jsou rodištěm Rudolfa Těsnohlídka, který založil novodobou tradici rozsvěcení vánočního stromu především na podporu potřebným v dětských domovech. Letos se vánoční strom na brněnském náměstí Svobody rozsvítil již po devětaosmdesáté. 

Školní lesní podnik Masarykův les Křtiny Mendelovy univerzity v Brně je navíc jedním z prvních lesních majetků v České republice, který získal certifikaci FSC už v roce 1997, o to více je zpráva o výběru certifikovaného stromu příjemnější pro všechny kdo se snaží prosazovat šetrné lesní hospodaření.

Za naši kancelář snad jen dodáme, že jsme velmi rádi, že se podařilo pro tak významnou akci, jako vztyčení vánočního stromu na nejrušnějším brněnském náměstí opět získat strom z FSC certifikovaného lesa. Díky ŠLP Křtiny tak můžeme upozornit na důležitost šetrného lesního hospodaření.


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038