Cestovatelský průvodce Lonely Planet je tištěn na FSC papíru tisknout

Světoznámý cestovatelský průvodce Lonely Planet je nyní tištěn více jak z 98 % na FSC papíru. Podle zástupců Lonely Planet je to zásadní rozhodnutí, díky kterému mohou přispět nejen k lepšímu zacházení s přírodními zdroji, ale také přispějí k lepšímu zacházení s lesními majetky.

Lonely Planet je jedno z největších vydavatelství, které se zaměřuje na cestovatele a vydává nejen průvodce, ale také kapesní slovníky, kalendáře a další praktické publikace. Veškeré tiskoviny jsou nyní vydávané na FSC papíře – portoflio vydavatelství zahrnuje kolem 500 publikací v devíti jazycích. Lonely Planet patří jedno z prvenství, když jako první nakladatelství začalo používat FSC papír již roce 2008.

"Naše rozhodnutí používat papír z šetrně obhospodařovaných lesů nejen že pomáhá uchovat cenné přírodní zdroje, ale také zajišťuje, že místa, která máme rádi, budou chráněna a bude pokračovat podpora místních komunit návštěvníky v nadcházejících letech," dodal Florian Poppe, manažer dodavatelského řetězce společnosti Lonely Planet.

 

 

Zdroj: FSC International, https://ic.fsc.org/newsroom.9.485.htm.


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038