Chcete chránit lesy? Kupujte výrobky s logem FSC! Dvě nová videa z dílny FSC a WWF tisknout

Nejjednodušší způsob, jak přispět k ochraně světových lesů a pralesů, je nákup výrobků s logem FSC. To je téma dvou nových krátkých videí z dílny Světového fondu pro záchranu přírody (WWF) a nizozemské národní kanceláře FSC. WWF zároveň spustil k videu doprovodnou online výzvu, ve které se mohou zájemci veřejně zavázat k tomu, že budou podporovat a kupovat výrobky s logem FSC. K nákupu FSC výrobků na webu WWF se již zavázalo více než sto tisíc signatářů.


"Logo Forest Stewardship Council znamená, že výrobek pochází ze zodpovědně spravovaných lesů, které nejsou těženy nelegálně, nejsou v nich používány vysoce toxické pesticidy a v nichž jsou dodržována práva domorodých komunit. Logo FSC lze najít téměř všude, protože dřevo je zdrojem pro výrobu bezpočtu výrobků, které denně používáme - například i pro gumu na výrobu podřážek nebo pro korkové zátky lahví, které se vyrábějí z kůry stromů. Jednoduchá a každodenní rozhodnutí můžou obrovským způsobem ovlivnit náš vliv na zdraví lesů." říká Světový fond pro ochranu přírody.

Pokud chcete podpořit výzvu Světového fondu pro záchranu přírody, můžete se zavázat k podpoře a nákupu FSC certifikovaných výrobků ZDE.

Druhé video, které vytvořila nizozemská národní kancelář FSC, se jmenuje "Vyber si dřevo, zachraň les!" a vysvětluje proč, i když se to může zdát na první pohled paradoxní, je využívání výrobků ze dřeva přínosné pro zdraví světových lesů. Tedy za předpokladu, že jsou dřevěné výrobky vyráběny ze zodpovědně vytěženého FSC dřeva. FSC certifikace je totiž jedním z možných nástrojů, pomocí kterých lze bojovat proti kácení světových pralesů. Místo nešetrné těžby se v FSC certifikovaných lesích provádí selektivní těžba, díky které je možné z lesů získávat dřevo, aniž by byly těžbou trvale poničeny. Pokud chcete vědět více, podívejte se na video:

 

 


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038