Publikační nápadník nejen o lese tisknout

V tomto čísle publikačního nápadníku bychom vám rádi představili nejen publikace o lese, ale také zajímavý dokument o naší divočině.


Ministerstvo zemědělství každý rok vydává zprávu o stavu lesa a lesního hospodářství v České republice. V současné době je vydána zpráva pro rok 2012 a naleznete v ní informace o výměře lesů, o druhové a věkové skladbě lesů, o množství vytěženého dřeva nebo informace o certifikovaných lesích.

Pokud vás zajímá zdravotní stav lesů a vazba na životní prostředí, prohlédněte si Zprávu o životním prostředí České republiky pro rok 2012. Zprávu vydává ministerstvo životního prostředí a podobně jako zpráva o stavu lesa vychází každý rok.


zdroj: flicker.com


Pro milovníky počítačových her jsme připravili strategii s názvem Lesária. Vžijte se do role lesního hospodáře a pokuste se získat pro svůj les certifikát FSC. Budete mít dost bodů, abyste se dostali do první desítky nejlepších hráčů?


Možná jste již zaznamenali filmový počin Jana Svatoše s názvem divoČINY. Dokument Jana Svatoše je o místech České republiky, kam vás žádný průvodce nezavede a o lidech, kteří dělají se rozhodli změnit svá přání v činy ve prospěch přírody.

Učíte se anglicky? Učíte angličtinu? A co takhle spojit angličtinu a hru? Na BBC můžete najít spoustu křížovek a kvízů. Pro zahřátí jsme pro vás vybrali křížovku na téma stromy. Můžete hrát ve třídě jako riskuj. A nebo bude křížovka za trest pro zlobivé žáky?


zdroj: flicker.com