FSC obaly se dostávají na evropský trh tisknout

Od začátku tohoto října spotřebitelé v Dánsku moci podpořit trvale udržitelné zacházení se světovými lesy při koupi běžných produktů jako je mléko. Podobně jako ve Švédsku se totiž na těchto trzích objeví tyto produkty v obalech, které jsou vyráběny k lesům šetrným způsobem.

Společnost Tetra Pak, která ekologicky udržitelné obaly vyrábí tak pokračuje ve svém cíli připravit všechno své vyráběné jídlo a nápoje do FSC certifikovaných obalů.  V současnosti tak Tetra Pak chystá rozšířit tyto obaly na trhy ve Švédsku, Dánsku a Belgii, což čítá přes 1, 5 miliardy ekologicky šetrných FSC obalů ročně.

Další 1, 5 miliardy obalů s FSC značkou bude společnost nabízet ve Španělsku během roku 2011 a 340 miliónů obalů bude vyrobeno pro švýcarský trh.

Jonny Olsson, generální ředitel Tetra Paku, doplnil: „Snažíme se reagovat na přání trhu, jsme v současnosti v situaci, kdy nabízíme obaly ohleduplné k ochraně klimatu, kde všechna surovina z obnovitelných zdrojů pochází z FSC certifikovaných lesních ekosystémů. Díky tomu pomáháme naším zákazníkům realizovat jejich zájmy a představy.


FSC se stává součástí běžného dne


Tetra Pak spolupracuje  v těchto zemích s několika významnými spotřebitelskými řetězci a supermarkety, jako je např. Colruyt v Belgii a COOP ve Švýcarsku. Ve Švédsku, pak kromě jiných spolupracuje např. i s výrobci jídel pro zvířata Läntmännen Doggy AB, v Dánsku je jeho partnerem jedna z největších světových výrobců mléka a mléčných produktů Danish Arla Foods, která nabízí část svých produktů v FSC certifikovaných baleních.

„Věříme hodnotám, které představuje značka FSC a myslíme si, že požadavky zákazníků budou v tomto ohledu dále růst“, vysvětlil Mads Thygesen, vedoucí výroby Arla Foods, „zatím bylo logo FSC známé především díky zahradnímu nábytku. Pokud se nám podaří rozšířit jeho znalost na obalech, které se budou objevovat v evropských domácnostech dnes a denně, předpokládáme, že povědomí o značce FSC a její dopad bude na daleko vyšším stupni.“

Tetra Pak tyto obaly se značkou FSC představil kromě zmíněných zemí také v Číně, Francii, Německu a Anglii. Jak tomu bude v České republice? 

 

Zdroj: Tisková zpráva Tetra Pak


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038