20 000 FSC certifikovaných zpracovatelských firem jako třetí významný milník pro FSC v posledních dv tisknout

Už 20 000 zpracovatelských firem na celém světě získalo certifikát FSC.  Jako výroční byla 18. března certifikována francouzská společnost  Oberthur Technologies. Tento počet je třetí významný milník pro FSC, který dokladuje obrovský nárůst certifikovaných CoC společností v uplynulých dvou letech. V roce 2009 dosáhl počet CoC certifikátů FSC 15 000 a zároveň bylo certifikováno systémem FSC již 1000 lesních majetků.   

 

El PaperSIM ©Oberthur Technologies

Oberthur Technologies je přední společnost v oblasti bezpečnosti, identifikace telefonních karet (smart cards) a dalších služeb týkajících se elektronických plateb, mobilních telefonů a digitální televize. Certifikát FSC byl udělen jejich výrobně v městě Vitré ve Francii, kde se vyrábí telefonní a platební karty. Továrna ve Vitré je pilotním pracovištěm, kde se začínají vyrábět inovativní produkty jako celo-papírové SIM karty (PaperSIM cards) z udržitelných zdrojů. Tyto karty ponesou certifikát FSC.   


Především díky připravenosti a zaujetí certifikačního teamu ve Vitré netrvala samotná příprava certifikace déle než tři měsíce. „Dnes jsme nesmírně hrdí, že můžeme oznámit, že naše výrobna ve Vitré byla certifikována systémem FSC,“ řekl poté Xavier Drilhon, ředitel oddělení kartových systémů v Oberthur Technologies.

Zdroj: FSC International, 21. 4. 2011


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038