FSC certifikované lesy v Rusku už pokrývají plochu 30 milionů hektarů tisknout

1. duben 2011

Rozloha FSC certifikovaných lesních ploch v Rusku překročila během března 30 milionů hektarů. Ještě v roce 2008 certifikované plochy nepřesahovaly 20 milionů hektarů. Nynějších 30,5 milionů hektarů je po Kanadě největší plochou certifikovanou dle FSC standardů na světě. 

Tento milník potvrzuje skutečnost fenomenálního růstu certifikovaných lesů v Rusku od data první certifikace Kosihinského obecního lesa v roce 2000. Ovšem v blízké budoucnosti se v Rusku očekává další nárůst certifikovaných lesních ploch, jelikož 7 - 8 milionů hektarů lesů na ruském Dálném Východě právě podstupuje proces certifikace a podobné rozlohy se o certifikaci ucházejí také v evropské části Ruska. V únoru byla oceněna ruská dřevařská společnost Ilim Group, která hospodaří s více než 3,7 miliony hektary certifikovaných lesních ploch.

Využívání současného růstu certifikací a rostoucí povědomí o FSC ve vládě a mezi ruskými spotřebiteli jsou důvody, které vedly obchodní společnost IKEA ke schválení projektu, jehož cílem je posílit FSC v Rusku a pomoci tamní národní pobočce FSC přemoci finanční a technická omezení. Projekt se bude zabývat zejména přípravou nové sady národních standardů a bude podporovat sladění FSC požadavků s ruskými lesnickými normami.

Pro více informací prosím kontaktujte národní pobočku FSC Russia.


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038