FSC ČR podruhé na festivalu dřeva tisknout

FSC ČR se již druhým rokem zúčastnila Festivalu dřeva v Ostravě, který proběhl v sobotu 17. 9.2011.


Cílem Festivalu dřeva je přivést zejména nejmladší generaci k zájmu o les a přírodu, jako součást prostředí, ve kterém žijí. Společnou a jednotící myšlenkou Festivalu dřeva je informovat širokou veřejnost o dřevě jako surovině budoucnosti Moravskoslezského kraje a ukázat dřevo ve všech jeho podobách, „poučnou formou“ informovat veřejnost o dřevě, přírodě a přírodních materiálech v životě člověka.

Na festivalu u FSC stánku měly děti mimo jiné možnost ověřit si své znalosti o šetrném hospodaření s lesem a zahrát si o hezké ceny. Vysokou návštěvnost umožnilo i velmi příznivé počasí. Na festivalu vystoupily např. hudební skupiny Mňága a Žďorp nebo Děda Mládek Illegal Band..

Návštěvníci mohli Slezskoostravském hradě dále shlédnout ukázky zpracování dřeva starými technikami a stará řemesla, ale také sportovní dřevařské soutěže. Řadu technik bylo možné si vyzkoušet i osobně. Součástí programu byla i soutěž profesionálních dřevorubců o Beskydský pohár 2011. Více informací na: www.festivaldreva.cz

Podívejte se na několik fotografií ze soutěže FSC ČR pro děti a informačního stánku.

 

 


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038