FSC Friday v jiných zemích - přehled tisknout

Tento den oslavujeme nejen v České republice, ale i v jiných zemích, kde se lidé setkávají a sdílejí radost ze dřeva, zkušenosti se šetrným hospodařením a odpovědnou spotřebou. Jste na cestách, či jen zvědaví? Procestujte s námi svět a podívejte se, jak FSC Friday slaví jinde.  Celý seznam jednotlivých zemí a aktivit k FSC Friday najdete na www.fscfriday.org.

Velká Británie

FSC Friday se ve Velké Británii slaví od svého vzniku v roce 2008. Rok 2012 bude tím největším v jeho dosavadní historii.
Velké množství škol, komunit, FSC certifikovaných subjektů a majitelů lesů ohlásilo oslavy na webu FSC UK. Školy budou oslavovat FSC Friday speciálními hodinami a setkáním žáků zaměřenými na téma lesů a roli, kterou FSC hraje v rámci odpovědného lesnictví. Součástí hodin jsou i soutěže pro žáky a žačky. Detaily naleznete na www.fsc-uk.org/competitions.
Na FSC Friday bude slavnostně vysázen velký počet FSC stromečků po celém území  Velké Británie.

FSC UK také vyzývá zaměstnance společností a studentů všech škol, aby v tento den nosili zelené oblečení a i tímto způsobem zvýšili povědomí o FSC a šetrném hospodaření v lesích.

Také certifikovaná lesní hospodářství se budou otevírat veřejnosti (např. ve Waterton Countryside Discovery Centre). Odbor lesnictví (vládní instituce zabývající se ochranou a rozšiřováním britských lesů) pořádá výroční Forest Discovery Day. Podrobnosti naleznete na www.forestry.gov.uk/discoveryday.

Belgie

FSC Belgium slaví FSC Friday různými způsoby. Společná mezinárodní spolupráce AkzoNobel a FSC vyvrcholí spuštěním webu zaměřeného na spotřebitelskou kampaň. Součástí webu je aktivita „Nakresli si svůj strom a vysaď jej ve virtuálním FSC lese.“  Návštěvníci webu se také mohou dozvědět více o systému FSC a objevit co FSC znamená pro lesní hospodářství v příkladech z praxe. Stejně jako ve Velké Británii se oslav zúčastní velký počet soukromých společností a škol.

Brazilie

FSC v Brazílii pořádá událost nazvanou „In Good Company“, která slouží k setkání všech důležitých partnerů a podporovatelů FSC z celého světa, k diskuzi a výměně informací v rámci lesního hospodaření.  In Good Company 2012 probíhá v Porto Seguro, Arraial D´Ajuda, umístěném na jihovýchodě státu Bahia. Tento region je domovem historického a přírodního dědictví Brazilie, zbytků lesa Mata Atlântica. Systémem FSC je zde již certifikováno více než 400.039,16 ha, což z něj dělá největší FSC certifikovanou plochu na území Brazilie.

Polsko

FSC Friday 2012 bude v Polsku slavit mnoho FSC certifikovaných společností. Mezi hlavními podporovateli jsou například: Barlinek S.A., Bureau Veritas Certification Polska Sp. z o.o., Det Norske Business Assurance Poland Sp. z o. o., International Paper a WZ Eurocopert.  

Tyto společnosti budou propagovat FSC Friday na svých webech, sociálních sítích a v newsletterech. Hlavním cílem FSC Friday je v Polsku zvýšení informovanosti zaměstnanců těchto firem o FSC.

Španělsko

FSC Friday oslavují na festivalu El Jardín de los Suenos, probíhajícím 28. Září ve městě Cáceres na farmě Finca de Valdepajares de Tajo - „Zahradě snů“. Tam jsou pozváni ke společným oslavám FSC Friday majitelé certifikovaných majetků, producenti dřeva a korku, lesní správci. Program zahrnuje procházku po „Farmě snů“, přednášku na téma mimolesních FSC produktů, filmy a diskuze o produkci korku ve Španělsku a USA, kulatý stůl s vlastníky certifikovaných subjektů, ochutnávku vín a představení produktů z korku a aromatických bylin.

Více informací o chystaných akcích naleznete zde.


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038