FSC ČR spustilo nové webové stránky pro spotřebitele tisknout

„Poznej dřevo“, tak zní název nových webových stránek, které pro spotřebitele v půlce května spustila česká pobočka FSC. Cílem stránek je zvýšit povědomí lidí o FSC certifikaci, jejích náležitostech a výhodách, také zodpovědět otázku, proč by měli lidé při nákupu dřevěných výrobků dát přednost těm s FSC certifikátem, a kde tyto produkty koupit.

Hlavní atrakcí webových stránek bude strategická flashová hra, která bude slavnostně spuštěna 22. května na Mezinárodní den biologické rozmanitosti. Hra je v českém prostředí jedinečná svou náplní: hráči se vcítí do role skutečného lesního hospodáře/lesní hospodářky, pokusí se přitom spojit při své aktivitě tři základní pilíře - environmentální, sociální a ekonomický – tak, aby les prosperoval po všech stránkách.

Pod záložkou Fotosoutěž zase zájemci najdou bližší informace o právě spuštěné fotografické soutěži, která potrvá do konce srpna. Hlavní výhrou jsou tři digitální zrcadlovky – více o soutěži najdete i v navazujícím článku Dobrého dřeva.

V záložce Mapa obchodů najdou čtenáři seznam prodejen, které nabízí výrobky s FSC certifkátem. Ať už se jedná o kuchyňské pomůcky (vařečky, vály, držáky na nože apod.), hračky, kancelářský papír, zahradní nábytek, podlahové desky, parkety a mnoho dalšího, mapa zájemcům poradí, kde tyto výrobky nakoupit.

Na nových stránkách jsou i pozvánky na workshopy Není les jako les“ a Šetrné dřevo“. O těch se dočtete i v dalším článku aktuálního Dobrého dřeva. Zajímá Vás, jak a kde se vlastně hospodaří přírodě šetrným způsobem? Pak Vás rádi přivítáme na workshopu Není les jako les spojeném s terénní exkurzí do FSC certifikovaných lesů. Případně se s Vrádi setkáme na workshopu Šetrné dřevo. Akce jsou přístupné široké veřejnosti, také rodinám s dětmi.


Budete se zde také moci začíst do některého ze starších čísel Dobrého dřeva.


Webové stránky najdete na adrese www.poznejdrevo.cz. Věříme, že se Vám bude na našich stránkách líbit.


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038