Vítězné fotografie soutěže Není les jako les tisknout

Ačkoliv už od ukončení letošního ročníku fotografické soutěže Není les jako les uplynul nějaký ten měsíc, přidáváme do Dobrého dřeva výsledky pro ty, kterým dosud unikaly. Níže také najdete vítězné fotografie včetně autorů, kterým jsme u příležitosti FSC Friday předali zasloužené výhry.

Novinkou je instalace vítězných fotografií v restauraci Veselá vačice v Brně , kde si je můžete prohlédnout až do konce roku. Na přelomu ledna a února se pak výstava fotografií přemístí do nákupní galerie Vaňkovka.

 

Soutěžící mohli přihlásit své fotografie do soutěže v jedné ze tří kategorií – „lesy v průběhu roku,” „práce v lese” a „FSC kolem nás,” které odkazují na tři hlavní pilíře udržitelného rozvoje a FSC – ekologický, sociální a ekonomický. V každé kategorii byli vybráni tři soutěžící, kteří obdrželi digitální fotoaparáty a fotografické příslušenství Olympus. Výsledné pořadí je následující:

Lesy v průběhu roku

1. místo – Jan Stria – Ranní Paprsky

2. místo – Magdalena Vaculík Minolová – Tajemství podzimního lesa


3. místo – Romana Říhová – Odpověď


Práce v lese

1. místo – Martina Puchyová – Symetria


2. místo – Jan Paul – Práce v lese


3. místo – Karel Novotny – Řezání, řezání i to nás pohání


FSC kolem nás

1. místo – Pavol Machata – O Stromoch A Ludoch


2. místo – Petr Šrámek – Oko


3. místo – Karel Himmer – Na procházce


Samotné předání cen vítězům v jednotlivých kategoriích se konalo 25. října v sídle společnosti Olympus, která byla hlavním partnerem letošního ročníku. Ceny předali zástupci organizace FSC ČR, a zástupci společnosti Olympus. Dalšími partnery soutěže byly časopisy FOTO, Digitální fotomagazín a Respekt. Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038