Rádi fotíte? Zkuste nový fotoaparát Ondu z FSC dřeva tisknout

Fotografie je stále ještě jedním z nejpopulárnějších koníčků, především v současné době, kdy najdete fotoaparát prakticky v každé kapse, díky rozšíření mobilních telefonů. Ovšem, co takhle zkusit něco zcela jiného a vrátit se ke kořenům? To můžete zkusit s dírkovou komorou Ondu.

Fotoaparát Ondu se zrodil v hlavách dvou sourozenců ze Slovinska, kteří vyrábějí dírkové komory již více než deset let a díky kampani na Kickstarteru se jim podařilo shromáždit dostatek financí na sériovou výrobu fotoaparátů, které si tohoto času můžete v několika verzích objednat na stránkách ondupinhole.com

V případě aparátu Ondu se jedná o ruční výrobky z FSC certifikovaného, tentokrát javorového a ořechového dřeva. Dřevěný povrch je potažen směsí přírodních olejů a včelího vosku. Konstrukce komor je přizpůsobena snadnému ovládání. Uvnitř je pevně zapuštěn navíjecí mechanismus. Vložení filmu je velmi jednoduché a rychlé: po zasunutí filmu do navíječe stačí přiklopit záda přístroje, která posléze drží pevně na místě díky 14 magnetům, bez jakýchkoli jisticích prvků, např. v podobě zarážek.

Pro jednodušší zarámování obrazu, které bývá oříškem pro každého, kdo s „pinholí“ začíná, jsou na horní ploše dírkové komory laserem vypáleny ukazatele zorného úhlu. K usnadnění fotografování panoramat je na horní stěně zapuštěna bublina s vodováhou, pro kontrolu vodorovné polohy. ONDU vyrábí dírkové komory v téměř neuvěřitelných devíti variantách s různými fotografickými možnostmi a konstrukčními řešeními. Dle vybraného modelu můžete využít jak klasické, svitkové filmy, tak fotografický papír.

Pro inspiraci při fotografování krajiny a přírody doporučujeme například krásné záběry z nízkých tater, které vás doslova vtáhnout do centra slovenských hor.


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038