Fotosoutěž Wildlife Photographer of the Year 2018 zná své vítěze tisknout

Velké čekání je u konce. V minulém vydání Dobrého dřeva si mohli naši čtenáři prohlédnout první ochutnávkovou sérií zajímavých fotografií z letošního ročníku jedné z nejprestižnějších mezinárodních fotografických soutěží Wildlife Photographer of the Year. Londýnské přírodopisné muzeum, které fotografické klání organizuje, mezitím na velkém galavečeru vyhlásilo celkové vítěze soutěže v celkem 17ti kategoriích, které doplnily skvělé snímky od mladých fotografů v dalších třech speciálních kategoriích rozdělených podle věku.

Absolutním vítězem 53. ročníku se stal nizozemský fotograf Marsel van Oosten se svou fotografií nazvanou "Zlatý pár", na které zachytil odpočívající dvojici zlatě zbarvených Langurů čínských, které patří mezi kriticky ohrožené primáty.

V letošním ročníku však kromě vítěze velké ceny soutěžilo dalších více než 45 tisíc fotografií. Alespoň několik z těch nějlepších uvádíme k nahlédnutí níže v tomto článku. Plné verze všech oceněných fotografií z aktuálního ročníku jsou dostupné na oficiálních webových stránkách fotosoutěže Wildlife Photographer of the Year.

 

Marsel van Oosten - Zlatý pár

 

David Gallan - Doma u kunovce

 

Georg Kantioler - Ledové Blues

 

Skye Meaker - Polehávající Levhart

 

Frants Lanting - Sloni v soumraku


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038