Finská společnost Valio má jako první na světě 100% obalů z FSC certifikovaného materiálu tisknout

Obalové materiály jsou velmi významnou skupinou výrobků, kde se používá FSC certifikovaný materiál, jednou ze společností, které se snaží FSC certifikované obaly prosazovat je Tetra Pak, který je výhradním dodavatelem obalů pro finského výrobce mléčných nápojů Valio.

Právě Tetra Pak a jeho obal Tetra Rex, který je kompletně vyroben z obnovitelných zdrojů a zároveň je certifikovaný FSC, umožnil mnoha společnostem nastartovat odpovědnou výrobu. Mezi prvními, kdo využil této možnosti je finské Valio, které obaly používá pro prodej mléčných nápojů. Samotnému zavedení těchto obalů předcházela krátká testovací fáze, kdy byly sbírány názory zákazníků, na jejichž základě se společnost rozhodla pro plošné nasazení FSC certifikovaného obalu Tetra Rex.

Samotný Tetra Pak, který patří mezi jedny z největších společností na poli výroby obalů, uvedl první FSC certifikovaný obal na trh už v roce 2007. Od té doby se navyšuje podíl FSC certifikovaných obalů v různých zemích působnosti s cílem dosáhnout hranice 100 %. 


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038