FSC otevřelo národní pobočku v Malajsii tisknout

Po více jak deseti letech čekány byla oficiálně otevřena národní kancelář FSC v Malajsii, konkrétně v Petaling Jaya v Kuala Lumpur. Pobočka zde funguje od konce listopadu loňského roku.

U příležitosti otevření národní kanceláře uspořádalo FSC Malajsie slavnostní akci, na kterou byli pozvání významní zpracovatelé dřeva, zástupci průmyslu, médií a partneři FSC. Národní kancelář FSC v Malajsii vznikla z dříve založené organizace Forest Sustainability Malaysia Sdn Bhd, která se podílela na přípravě Valné hromady FSC v Malajsii v roce 2011. Podobně jako v jiných zemích, i v Malajsii bude mít pobočka na starosti tvorbu národního standardu pro lesní hospodaření, marketingovou podporu a poradenství pro držitele a zájemce o FSC certifikaci a bude dohlížet na používání ochranných známek FSC.

Ředitel FSC Kim Carstensen k otevření národní kanceláře dodal, že FSC International považuje Malajsii za významnou lokalitu především z důvodu velké plochy tropických lesů a země patří mezi klíčové dodavatele tohoto materiálu. Malajsie je podle něj také zásadním trhem z hlediska odpovědné spotřeby FSC certifikovaných výrobků a založení národní pobočky je klíčovým krokem ve strategickém rozvoji FSC v asijsko-pacifickém regionu.

Dočasným ředitelem FSC Malajsie je Andrew Ng, který poznamenal, že národní kancelář se bude snažit přinášet nezbytnou podporu a servis významným lesním majetkům a zpracovatelům, aby byly jejich produkty konkurenceschopné na mezinárodním trhu.


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038