Na festivalu Ekofilm bylo k vidění to nejlepší z loňského ročníku fotosoutěže FSC ČR tisknout

Letošní ročník festivalu Ekofilm hostil v jeho dějišti, na Fakultě Sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně výstavu nejlepších fotografií z loňského ročníku fotografické soutěže "Není les jako les", kterou letos pořádá již sedmým rokem organizace FSC ČR.


Festival Ekofilm se zaměřuje, jak název napovídá, na filmy s environmentální tématikou. Jedná se zároveň o nejstarší mezinárodní filmový festival se zaměřením na snímky o životním prostředí a jeho pořadatelem je Ministerstvo životního prostředí.

Celý letošní, již 45. ročník festivalu vyvrcholil v pátek 11. října při slavnostním předávání cen vítězným filmům. Cenu od mezinárodní poroty si nakonec odneslo celkem pět filmů. Hlavní cenu ministra životního prostředí Richarda Brabce získal americký snímek Kifaru o keňských strážcích posledního severního tuponosého nosorožce. V kategorii Krásy přírody pak triumfoval norský zástupce Královna mizející říše, který zobrazuje dramatické změny ekosystému na Špicberkách v důsledku změn klimatu, a to optikou lední medvědice Frost.

Kromě festivalu Ekofilm byly letos vítězné fotografie z fotosoutěže "Není les jako les" k vidění již v červenci v prostorách brněnské Galerie Vaňkovka na tradiční výstavě, kterou FSC ČR ve spolupráci s obchodním centrem pořádá. Jak to ve Vaňkovce letos vypadalo, se můžete kouknout zde.


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038