Na ostrově Taiwan je první FSC certifikovaný lesní majetek tisknout

První FSC certifikovaný lesní majetek na taiwanském ostrově byl zapsán koncem roku 2014, držitelem certifikátu je společnost Jang Chang Liang Co., Ltd.

Taiwan patří dlouhodobě mezi oblasti se silným pozitivním přístupem k životnímu prostředí ve východoasijské oblasti a FSC certifikace prvního lesního majetku je pro tuto zemi významným milníkem. Ještě před certifikací lesního majetku bylo na Taiwanu vydáno 174 certifikátů spotřebitelského řetězce, což je relativně vysoké číslo. Podporu zde má certifikace také u významných lokálních výrobců jako je Tetra Pak nebo Kimberley Clark.

Pro lokální dřevozpracovatele se jedná o významný krok, protože valná většina FSC certifikovaného materiálu a dřevěných výrobků (přibližně 99,5%) je importována. Společnost Jang Chang Liang Co., Ltd, která je jedním z největších dodavatelů dřeva, spravuje 212 ha jehličnatých lesů a pro získání certifikace získala podporu stěžejních lesnických institucí jako je Taiwanský lesnický výzkumný ústav či Taiwanský výbor pro certifikaci lesních majetků.

Dalším krokem bude příprava národního standardu FSC certifikace pro taiwanské lesy včetně úpravy a určení důležitých indikátorů. Pro tyto účely již byla stanovena skupina pro tvorbu a přípravu národního standardu.


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038