Navštivte nás na Jarmarku neziskovek a Dni Země v Brně tisknout

Také v letošním roce nás můžete najít na pravidelných akcích, které pořádá neziskový sektor. Již za pár dnů to bude Jarmark neziskovek a o měsíc později pak Den Země v Brně.

Jarmark neziskovek je již pravidelnou doprovodnou akcí každoročně pořádaného filmového festivalu Jeden svět. Brněnská zastávka festivalu se tentokrát koná v období od 16. do 23. března v několika kinech, kavárnách a divadlech v Brně. Tematicky obsáhlá nabídka téměř čtyřiceti dokumentů českých a zahraničních tvůrců přináší osudy lidí z mnoha zemí. Letošní výzva festivalu upozorňuje na fakt, že i když můžeme, díky moderním technologiím, sledovat dění ve světě takřka v přímém přenosu, pouštíme k sobě jen vybrané zprávy. Obklopeni ochrannou fólií cítíme se bezpečně a uzavíráme se do své mentální rezervace.

Pořadatelé festivalu by rádi divákům nabídli příležitost z této bubliny vystoupit. Například i projeveným zájmem o dokumenty, které reflektují aktuální události ve světě. Z konkrétní filmové nabídky zaujme např. příběh matky, která brojí proti cukernému průmyslu, výpověď íráckého uprchlíka, který podle médií způsobil válku v Íráku nebo zákulisí soudního procesu s právníkem, který zastupuje bývalého bosenskosrbského prezidenta Karadžiče. Žáky a studenty čeká pod záštitou SVČ Lužánky, speciálně vybraná nabídka filmů pro základní a střední školy a gymnázia. Festival můžete navštívit v kinech Art, Scala a Lucerna, v HaDivadle, UMPRUM a Kavárně Trojka. Předprodej startuje již 1. března. Přijďťe s námi splasknout naše bubliny. 

Jarmark neziskovek se koná v prostorách atria Fakulty sociálních studií MU, kde nás najdete společně s dalšími 30 neziskovými organizacemi, které se aktivně podílí na zlepšování životního prostoru okolo vás, a to na poli sociálním, environmentálním, výchovném i kulturním.  Kromě podnětů a informací se můžete těšit i na zajímavé doprovodné aktivity.

Jarmark neziskovek můžete navštívit v pondělí 23.3. od 14.00 do 17.30 hodin v atriu FSS, vstup na jarmark je zdarma a rádi vás tam uvidíme.Podrobnější informace o akci můžete sledovat tak na facebookovém profilu festivalu

Den Země v Brně

V moravské metropoli se tentokrát koná Den Země v sobotu 25.4. 2015, a to hned na několika místech, jedním z nich budou prostory na Kraví hoře, kde bude pro návštěvníky připraven program od 10 hodin dopoledne až do devíti hodin večer. Náš informační stánek najdete můžete navštívit mezi 10. a 17 hodinou

Tématem letošního Dne Země je Světlo – pro děti budeme mít připravených několik aktivit, které souvisejí právě se světlem, dospělí si pak budou moci vyzkoušet své znalosti v oblasti fotosyntézy. Takže neváhejte a dorazte v hojném počtu, rádi vás uvidíme.


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038