Nová a vylepšená verze hry Lesaria je tu! Vyzkoušej si, jaké to je starat se o vlastní les tisknout

Na našem webu Poznej dřevo jsme aktuálně spustili vylepšenou verzi naší webové hry Lesaria. Nově jsme do ní přidali plnohodnotnou anglickou verzi, na kterou se dá přepnout v hlavním menu. Zároveň jsme také vylepšili herní mechanismy a texty, tak aby více reflektovaly probíhající klimatické změny a jejich negativní dopady, se kterými se v nové verzi musí hráč potýkat.


 

Ve webové Hře Lesaria dostane každý hráč svůj vlastní les, který má za úkol spravovat. Může si tak virtuálně vyzkoušet, jak úspěšným lesním hospodářem nebo správcem by byl. A ačkoli to může znít jednoduše, je známo, že život lesníka není žádný med.

Kromě správného načasování sázení a kácení stromů se musí hráč poprat také s mnohými dalšími nástrahami jako jsou větrné polomy, přemnožená zvěř nebo kůrovcová kalamita. Finální skóre pak ovlivňuje nejen množství finančních prostředků utržených za dřevo z pokácených stromů ale také dodržování environmentálních a sociálních pravidel, které by měly být spolu s ekonomickou stránkou pokud možno v rovnováze.

 

Myslíte, že máte na to být dobrým lesním hospodářem? Vyzkoušejte si to! Nová verze hry Lesaria je dostupná ke hraní ve vašem prohlížeči zde.

 

Spolufinancováno Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

www.sfzp.cz      www.mzp.cz

 


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038