Nové ocenění pro zelené domy – FSC Green Architecture Award tisknout

Regionální zastoupení FSC v Rusku společně s tamní agenturou pro místní rozvoj založilo nové ocenění pro ekologické stavby s názvem FSC Green Architecture Award. K vyhlášení ocenění přispěl především rozrůstající se segment tzv. zelených staveb.

Více než 30 domů vystavěných v Rusku, včetně několika určených pro olympijské hry v Soči, naplnilo několik certifikačních standardů jako systém zelených budov, tj. splňující dvě ze zásadních norem – LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) a BREEAM (BRE Environmental Assessment Method). Většina těchto certifikačních systémů zohledňuje také FSC certifikaci.

Na území samotného Ruska se nachází více než 20% všech lesních porostů, práce s certifikovaný dřevem však zatím není ideálně rozvinutá. Především z těchto důvodů vzniklo ocenění FSC Green Architecture Award, které má podpořit používání materálu z FSC certifikovaných lesů.

Podle zástupců ruské pobočky FSC se do prvního ročníku soutěže přihlásilo velké množsví soutěžících, což poukazuje především na to, že o zelené stavebnictví je v Rusku zájem. Vítězným projketem se v letošním roce stala vila House of Denis Yakushevich od Sergeje Michurina.

Zdroj: https://ic.fsc.org/newsroom.9.589.htm


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038