Novinky v ČR tisknout

Certifikace FSC pro společnost Duropack Bupak Papírna

Duropack Bupak Papírna s.r.o. byla úspěšně certifikována podle standardu FSC (Forest Stewardship Council) a zařadila se tak mezi vyspělé, ekologicky zaměřené společnosti. Slavnostní předání certifikátu proběhlo za přítomnosti představitelů Duropack Bupak a Bureau Veritas v sídle papírenské společnosti v Českých Budějovicích.


Certifikace FSC garantuje původ surovin z ekologicky zodpovědného hospodaření. Získáním certifikátu se společnost zařadila mezi vyspělé, ekologicky zaměřené společnosti využívající sběrový papír jako primární a jedinou surovinu pro výrobu svých produktů, tj. papírů pro krycí a zvlněné vrstvy vlnitých lepenek. Použitím chráněného obchodního označení FSC dává spotřebitelům záruku, že produkt splňuje pravidla světové organizace FSC. Certifikát se tedy vztahuje na výrobu a prodej materiálů pro výrobu vlnité lepenky na bázi recyklovaného papíru, certifikovaného jako „FSC Recycled.“    


Certifikace je krokem v naplňování dlouhodobé vize společnosti, která je zaměřena na plnění přání a požadavků zákazníků. Uvítali jsme moderní přístup k ochraně přírody a jsme rádi, že můžeme přispět k šetrnému trvale obnovitelnému hospodaření v lesích. Stále většímu množství našich klientů totiž není jedno, odkud pochází papír, z něhož jsou vyráběny jejich obaly. Toto téma začíná být důležité při vyjednávání o zakázkách. Nyní můžeme jednoduše prokázat profesionální úroveň zodpovědného přístupu k životnímu prostředí,“ vysvětluje Adam Wisinger, generální ředitel společnosti Duropack Bupak Obaly s.r.o.

Celou tiskovou zprávu naleznete zde.

zleva: A. Podrazil, A. Wisinger, M. Jůnová, M. Flíček, foro: Bureau Veritas Czech Republic

 

 


zpět na přehled