Novinky v ČR tisknout

Čtvrtý ročník fotografické soutěže FSC ČR právě odstartoval

Nezisková organizace FSC ČR dnes zahájila čtvrtý ročník fotografické soutěže Není les jako les, která je určena široké veřejnosti. Cílem fotosoutěže je podpořit přírodě blízké lesní hospodaření a odpovědnou spotřebu dřevěných výrobků. Hlavním partnerem čtvrtého ročníku se stala společnost Canon, která věnovala také ceny do soutěže v podobě digitálních fotoaparátů.

Mezinárodní organizace FSC® (Forest Stewardship Council®) a její české zastoupení v podobě národní kanceláře FSC ČR (Fairwood z.s.) se snaží již více jak dvacet let upozorňovat na důležitost ochrany a přírodě blízké lesní hospodaření nejen v českých ale v celosvětových lesích. Ty jsou totiž nejvíce ohroženým ekosystémem na Zemi. Fotosoutěž „Není les jako les“ bude trvat až do konce letních prázdnin. V průběhu trvání mohou účastníci přihlásit své fotografie do jedné ze tří kategorií:

  1. když lesy ožijí
  2. dobré dřevo ve vašich rukou
  3. váš čistý list

Kategorie odkazují na tři hlavní pilíře udržitelného rozvoje a FSC – ekologický, sociální a ekonomický. Letošní čtvrtý ročník je rozšířen také o videokategorii s názvem „kamera v háji,“ do níž mohou účastníci posílat krátká, nejvíce dvouminutová videa kreativně ztvárňující dění v lesích.

EOS 750D

Na soutěžící čeká celkem deset cen v hodnotě 125 000 Kč, které obdrží autoři fotografií na prvních třech místech v jednotlivých kategoriích a vítěz kategorie video. Výběr vítězných fotografií a videa bude v rukou odborné poroty. Vítězové se mohou těšit na digitální zrcadlovku Canon, soutěžící na druhém a třetím místě pak  na digitální kompakty téhož výrobce. Hlavní cenou videokategorie je digitální videokamera Canon. Fotografická soutěž je součástí dlouhodobé činnosti FSC ČR, která se snaží zvýšit povědomí veřejnosti o FSC certifikovaných FSC výrobcích a odpovědné spotřebě produktů ze dřeva. Logo FSC na výrobku totiž zaručuje, že dřevo pochází z lesů obhospodařovaných šetrným a přírodě blízkým způsobem.

Podmínky soutěže a vyhlášení výsledků

Fotografie a videa mohou soutěžící posílat prostřednictvím formuláře na webových stránkách www.vyfotdrevo.cz, kde najdou také podrobné podmínky účasti v soutěži a galerii fotografií a videí zaslaných do soutěže. Mediálním partnerem soutěže je měsíčník Digitální fotomagazín a časopis FOTO. Ceny do soutěže věnovala společnost Canon. „Velmi si ceníme spolupráce společnosti Canon, která tímto krokem podpořila myšlenku na ochranu ohrožených lesních ekosystémů. FSC certifikované výrobky a materiál jsou v České republice stále dostupnější a značka je nejvíce prestižním celosvětovým systémem certifikace lesů. Fotografickou soutěží proto chceme dále podpořit její znalost mezi českou veřejností a ukázat jí možnosti odpovědné spotřeby výrobků ze dřeva,“ dodává Tomáš Duda, ředitel FSC ČR.


Nahrát fotku do soutěže


Proč byste měli znát FSC

FSC certifikace je celosvětově nejrozšířenějším a nejdůvěryhodnějším certifikačním systémem v oblasti lesního hospodaření a výrobků ze dřeva. Nákupem výrobků s logem FSC přispívají všichni spotřebitelé k záchraně celosvětových lesů, které patří mezi nejohroženější ekosystémy na planetě Zemi.


zpět na přehled