Novinky v ČR tisknout

Den stromů v Opavě přivolal podzim

V nedělních odpoledních hodinách 19. 10. 2014 se konal Den stromů v Opavě, v Sadech svobody. Již tradičně bylo počasí slunečné, letos i poměrně teplé, což umožnilo mnoha návštěvníkům dorazit do parku a zapojit se do mnoha tvořivých a vzdělávacích aktivit. Prostředí parku ozdobily barevné podzimní variace listí na parkových cestách a zbytky listí padaly po celý den také se stromů.

Tradičně letos již po čtvrté se oslav zúčastnilo také FSC ČR. Na našem stánku měly děti možnost navštívit šetrně obhospodařovaný les Oldy Šetrného – mladší děti mohly sázet stromky a rozšiřovat tak plochu FSC certifikovaných lesů, starší děti se mohly zapojit do pátrání, proč je dobré šetrné hospodaření pro les (samozřejmě s nápovědou místních lesních zvířátek). Nakonec jsme v závěru dne měli vysázených 84 stroků různých druhů a v lese se usadili i zvířátka, například veverka, divoká kočka, sova, i další druhy ptactva. Celkem se aktivit zúčastnilo na 150 dětí a zapojili se mnohdy i rodiče.

Den stromů obohatil také mykolog, výklad k parkovým stromům dendrologa, řezbář a zapojily se například i opavské základní školy, neziskové organizace nebo Střední škola lesnická z Hranic na Moravě.


zpět na přehled