Novinky v ČR tisknout

FSC ČR zahajuje akce na podporu odpovědné spotřeby výrobků ze dřeva

Tisková zpráva FSC ČR, 26. 9. 2012, Brno

Poslední pátek v měsíci září startují propagační akce neziskové organizace FSC ČR. Tyto roadshows, které budou probíhat před hobbymarkety po celé České republice, mají za cíl informovat spotřebitele o možnos-tech odpovědné spotřeby dřevěných výrobků a značce FSC. Ta je zárukou odpovědného a přírodě blízkého lesního hospodaření. Na všech místech bude pro spotřebitele připraven informační stánek a materiály, videa, hry pro děti a drobné FSC dárky. V pátek 28. září začne první roadshow před brněnským hobbymarketem Hornbach, následovat bude Olomouc, Ostrava, Hradec Králové či Praha.Ačkoliv letos v České republice připadá na poslední zářijový pátek Den české státnosti, na celém světě je poslední zářijový pátek spojen také s FSC Friday. Je to den věnovaný ochraně světových lesů, propagaci přírodě blízkého lesního hospodaření a FSC® (Forest Stewardship Council®). Národní kancelář FSC ČR proto v tento den zahajuje cyklus informačních aktivit (roadshows) podporující odpovědné chování spotřebitelů.


FSC Česká republika realizuje ve spolupráci s hobbymarkety tuto sérii propagačních akcí již třetí rok. „Chceme tak oslovit spotřebitele přímo před nákupními centry, kde jsou informace o FSC navázány na možnost nákupu FSC výrobků. Připravili jsme proto drobné FSC dárky pro spotřebitele, plakáty, letáky s Desaterem šetrného nákupu dřevěných výrobků, hry pro děti a krátká videa “ dodává Ondřej Vilímek z organizace FSC ČR. 


Tyto propagační akce proběhnou ve všech větších městech v České republice. Kromě Brna v Olomouci (29. září), Ostravě (5. říjen), Hradci Králové (6. říjen), Praze (12. říjen) a Plzni (13. říjen). Informační stánky se budou nacházet před hobbymarkety Hornbach, jenž je jedním z obchodů, kde je možné koupit velký počet FSC produktů ze dřeva. „Chceme také upozornit spotřebitele na ohrožení světových lesů a na možnost pomoci skrze odpovědnou spotřebu produktů se značkou FSC, “ říká Tomáš Duda, ředitel organizace FSC ČR. Roadshows jsou součástí projektu spolufinancovaného z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.


Národní kancelář FSC ČR již více než devět let prosazuje environmentálně vhodné, sociálně přínosné, ekono-micky životaschopné lesní hospodaření v České republice. Jedním z cílů FSC ČR je také aktivní komunikace se zákazníky hobbymarketů a obchodů a jejich informování v oblasti odpovědné spotřeby a možnostech nákupu výrobků se značkou FSC, kterými mohou podpořit šetrné a přírodě blízké hospodaření v lesích.


zpět na přehled