Novinky v ČR tisknout

Kam pro vánoční stromeček z FSC lesa? Letos nejen do Brna a Krkonoš

I na letošní svátky si můžete pořídit si vánoční stromeček z přírodě blízkého FSC certifikovaného lesa. Domů si odnesete krásný stromeček z opravdového lesa a zároveň přispějete ke zdraví českých lesů a pomůžete jim v boji s negativními vlivy klimatických změn.

 

Při pěstování lesů přírodě blízkými způsoby nevznikají v lesích smrkové monokultury, které jsou pěstovány pouze pro produkci dřeva, ale dbá se na udržování přirozené druhové skladby, tedy na vyvážené zastoupení listnatých a jehličnatých stromů. Stromky, které pocházejí z FSC certifikovaných lesů jsou obvykle vybírány jednotlivě, což zajišťuje ohleduplné chování k lesnímu porostu, jelikož jsou vyřezávány v rámci výchovných zásahů a probírek, které přispívají ke stabilitě a vyváženému růstu lesa. Pořizovací cena FSC certifikovaného stromku se přitom obvykle nijak neliší od nabídky ostatních prodejců, spíše je nižší.Pro letošní rok FSC ČR spojilo síly s městskými FSC certifikovanými lesy na Svitavsku, od kterých jsme schopni zájemcům zajistit FSC certifikované vánoční stromečky ze zdravotní prořezávky s vyzvednutím v brněnské kaceláři FSC ČR na Kounicově ulici. Cena stromečku bude 200 Kč a veškerý výtěžek z prodeje poputuje na charitativní účely (Lékaři bez hranic).

 

Pokud máte o stromy ze Svitavska zájem, napište nám vaši objednávku na info@czechfsc.cz. Termín pro objednání je do 14.12. Datum vyzvednutí je předběžně plánováno na 16. 12. od 15:00 na adrese Kounicova 42.

 

Vánoční stromky z FSC lesů budou letos prodávat také správa Krkonošského národního parku ve VrchlabíŠkolní lesní podnik Křtiny v okolí Brna. Konkrétní informace o datech prodeje a prodejních místech jsou uvedené níže.

 

KRNAP

Prodej vánočních stromů proběhne 17. prosince od 9 hodin do vyprodání zásob. Prodejní místo bude před budovou Správy KRNAP ve Vrchlabí.

Cena: 100 - 200 kč (smrk)

 

 

ŠLP Křtiny

Místa prodeje, čas a ceny dle níže uvedené tabulky ⬇︎  

 

 

Zájemci o FSC stromek z výchovných prořezů, kteří se nenacházejí v blízkosti žádného z výše zmíněných prodejních míst, také můžou kontaktovat některého z majitelů či správců FSC certifikovaných majetků v jejich okolí a zkusit se s ním domluvit na koupi některého ze stromečků z jeho lesa osobně.

 

Jak na to?

 

  1. Rozklikněte si informační portál FSC zde: https://info.fsc.org/certificate.php
  2. Jako „Country“ nastavte „Czech Republic“
  3. „Certificate code“druhém okénku nastavte na „FM/COC“
  4. Klikněte na tlačítko „Search“
  5. Měl by se vám zobrazit seznam všech certifikovaných lesních majetků v ČR. Následně se pouze stačí podívat, zdali je některý z nich ve vaší blízkosti a zkontaktovat jeho správce.
  6. Pokud si s vyhledáváním nevíte rady, stačí nám napsat na info@czechfsc.cz a rádi vám poradíme.

 

Přejeme všem poklidné a veselé vánoční svátky!

 

 


zpět na přehled