Novinky v ČR tisknout

Kosmetika Oriflame s certifikátem FSC, Fairtrade, Vegan a Ecocert

Švédská kosmetická společnost Oriflame uvedla na trh novou řadu pleťové kosmetiky Ecobeauty, která nese certifikát FSC, Fairtrade, Ecocert, Vegan Society. Rádi tedy uveřejněnujeme tiskovou zprávu. 

Vedle toho, že Ecobeauty obsahuje pouze přírodní složky, je její složení a výroba také etická a férová. Ecobeauty je tak první globální kosmetickou řadou, která získala certifikaci čtyř předních nezávislých organizací Fairtrade, Ecocert, Vegan Society a FSC, které prosazují myšlenku udržitelného rozvoje. Řada Ecobeauty představuje další významný milník v historii společnosti. Od svého vzniku v roce 1967 byla ochrana životního prostředí v Oriflame jasnou prioritou. Jako jedna z prvních kosmetických společností na světě začal Oriflame používat přírodní ingredience a dobrovolně se zavázal netestovat výrobky na zvířatech.


Co konkrétně partnerství Ecobeauty s těmito organizacemi znamená?

  • Garantovaný podíl 95 % a více přírodních ingrediencí z obnovitelných, udržitelných a dosledovatelných zdrojů.
  • Receptury bez obsahu jakýchkoliv složek živočišného původu, parabenů, silikonu, minerálních olejů a syntetických vůní.
  • Suroviny, které jsou získávány zodpovědným způsobem, drobní výrobci z rozvojových zemí mají šanci na zlepšení svých životních a pracovních podmínek.
  • Balení ze 100 % recyklovatelných materiálů, šetrných k životnímu prostředí.
  • Papír v balení ze zodpovědně zpracovaných lesních zdrojů.

Ecobeauty má v sortimentu výrobků Oriflame důležitou roli. Je naší vlajkovou lodí, a tak určuje směr, kterým se chceme do budoucna vydat. Velmi si vážíme spolupráce s nezávislými organizacemi, díky kterým můžeme s jistotou říci, že s naší kosmetikou bude krásná nejen pleť našich zákazníků, ale i celá planeta,“ říká Johan Ståhl, ředitel Oriflame Česká republika.

Tomáš Bílý, předseda Fairtrade Česká republika, k tomu dodává: „Fairtrade Česká republika si velmi cení společenského přínosu firem jako Oriflame, které se rozhodnou spojit svoji značku s certifikací Fairtrade za účelem zlepšení života drobných výrobců v rozvojových zemích. Díky stále se rozšiřujícímu sortimentu fairtradových výrobků tak má velké množství pěstitelů, řemeslníků a zaměstnanců v rozvojových zemích šanci uživit se vlastní prací za důstojných podmínek.“

V nabídce výrobků Ecobeauty jsou tři pleťové krémy, které zanechají pokožku svěží a příjemně hydratovanou. Vyhlazující denní krém pomáhá obnovit pleť a bojuje proti jejím nedokonalostem po celý den, zatímco vyhlazovací noční krém regeneruje pleť během spánku. Vyhlazující oční krém pak redukuje jemné vrásky, otoky a tmavé kruhy kolem očí. Řada Ecobeauty je plná přírodních antioxidantů, vitamínů a mastných kyselin, které spolu s technologií Natural Pro-Blend™ pokožku posilují a chrání.

Každoročně vynakládá Oriflame velké finanční prostředky na vědu a výzkum. Má vlastní laboratoře, Výzkumné a vývojové centrum v Dublinu a samostatné oddělení na ochranu životního prostředí se sídlem ve Stockholmu.

Nová řada Ecobeauty je výsledkem usilovné práce specializovaného týmu odborníků,“ říká Natasha Wiliams O‘Hanlon, Regulatory Manager Sustainability Výzkumného a vývojové centra Oriflame a dodává: „Je víc než jasné, že poznatky, které jsme v průběhu vývoje této novinky získali, bohatě zúročíme i napříště.“

Co konkrétně certifikace jednotlivých organizací znamená?

Umožňuje pěstitelům a řemeslníkům v rozvojových zemích zlepšit jejich životní podmínky a podporuje ochranu životního prostředí.

Více na http://www.fairtrade-asociace.cz/

Zaručuje optimální využití přírodních složek a minimální množství syntetických látek. Podporuje využití produktů ekologického zemědělství.

Více na http://www.ecocert.com/en

Označuje výrobek, jenž neobsahuje složky získané ze zvířat a není testován na zvířatech. Podporuje tak vaše rozhodnutí o etickém nákupu.

Více na http://www.vegansociety.com/

Více informací o Ecobeauty, včetně fotografií ke stažení, najdete na http://www.oriflame.cz/


zpět na přehled