Novinky v ČR tisknout

Navštivte nás při oslavách Dne Země na hradě Veveří

Den Země je každoroční akcí, která se snaží upozornit na důležitost šetrného přístupu k naší planetě. Letos se Den Země koná 26. duba na hradě Veveří a jeho ústřední téma zní „Vyrobeno za humny“.

Hlavním organizátorem letošní akce je školské zařízení Lipka. Malé návštěvníky bude čekat spousta zábavných a poznávacích her či tvořivých dílen a dospělí si užijí řadu praktických workshopů a budou moci nakoupit výrobky přímo od přítomných farmářů a zemědělců. Samotný začátek akce je plánován na 10. hodinu.

Těšit se můžete také na Komedianty na káře, kteří budou mít připraveno představení proděti, divadlo ÚDiF s neobvyklými fyzikálními experimenty či kapely Japka a Kupodivu. V 15.30 hodin kulturní program vyvrcholí koncertem kapely Žamboši. Úplný program celého dne najdete přímo na webu sdružení Lipka

FSC ČR se již tradičně účastní oslav v Brně. Na stánku FSC ČR si přijdou na své jak děti, tak dospělí. Děti si vyzkouší tradiční metody přepravy dřeva a zároveň se seznámí s šetrně obhospodařovaným lesem Oldy Šetrného. Informační stánek i s malým obchůdkem s produkty z šetrného dřeva bude otevřen všem návštěvníkům. Těšíme se na viděnou!.


zpět na přehled