Novinky v ČR tisknout

Začíná veřejná konzultace k hodnocení ČR z pohledu Kontroverzního původu dřeva

Začátkem letošního roku byl zahájen proces hodnocení kontroverznosti dřeva těženého v České republice. Hodnocení, který je facilitováno sdružením FSC ČR, se řídí standardem pro FSC kontrolované dřevoJedná se o důležitou analýzu z pohledu vlastníků lesů (potenciálních dodavatelů Kontrolovaného dřeva), zpracovatelů (míchajících FSC certifikovanou surovinu a surovinu bez certifikátu FSC) a nevládních organizací zabývající se kvalitou lesního hospodaření a stavem krajiny.

V první fázi připravila kancelář FSC ČR podklad k diskuzi hodnocení území ČR. Tento dokument byl na workshopu v Praze 15. června diskutován a upraven do současné podoby. Nyní je dokument vystaven k veřejnému připomínkování. Po veřejném konzultaci bude dokument předložen mezinárodnímu ústředí FSC ke schválení. Po případném schválení bude hodnocení závazné pro všechny subjekty používající FSC kontrolované dřevo pocházející z České republiky.

FSC ČR zve širokou veřejnost k zaslání komentářů na info@czechfsc.cz. Hodnocení lze připomínkovat do 9. září 2011. Formulář ke vznášení připomínek a další poklady najdete zde. V případě dalších informací nás neváhejte kontaktovat.


zpět na přehled