Online platforma pro kontrolu FSC výrobků OCP je ve veřejné testovací fázi tisknout

Nástroj Online Claim Platform (OCP – online databáze zboží), který má sloužit k elektronickému ověřování FSC výrobků se posunul do další fáze, kdy byly spuštěny samostatné webové stránky a začalo se s veřejným testováním.

Platforma pro online ověřování FSC výrobků by měla rychleji a efektivněji pomoci ověřovat FSC prohlášení na certifikovaných produktech především v rámci zpracovatelského řetězce CoC. Na vytvoření tohoto nástroje se FSC spojilo se společností Historic Futures, světovou špičkou v oblasti designu, vývoje a implementaci sledování a transparentnosti dodavatelských řetězců.

Aktuálně spuštěné webové stránky OCP přinášejí jednak kompletní informace o systému OCP včetně manuálů, informací o dostupných nástrojích a v neposlední řadě také o výhodách OCP. Webové stránky se přesunuly z beta verze do fáze veřejného testování, kterého s zatím zúčastnilo přes 150 velkých společností. Stále je však možnost se zapojit a využít plného přístupu pro vyzkoušení a seznámení se s celým prostředím aplikace.

A co má být hlavním benefitem platformy pro kontrolu FSC výrobků? Krom jednodušší evidence to bude především nižší administrativní zátěž firem, které budou aplikaci využívat.