Pojďte s námi na lesní workshop! tisknout

Jaký je rozdíl mezi FSC certifikovaným a konvenčním lesem? Co je to šetrné lesní hospodaření? Dají se u nás koupit výrobky z takto opečovávaného lesa? Tyto a mnoho dalších otázek zodpoví zájemcům účast na workshopu s terénní exkurzí Není les jako les. První workshop odstartoval již tuto středu, do září jich proběhne celkem šest.

Termíny workshopů jsou následující:

  • na Brněnsku -  Středa 15. května: Brno - Líšeň (16 - 19h),

                            Neděle 26. května: Bílovice nad Svitavou (15 - 18h),

                            Sobota 15. června: Brno (15 - 18h),

  • na Svitavsku - Sobota 25. května: Brněnec (14 - 17h),

                            Neděle 16. června: Březová nad Svitavou (14 - 17h),

  • na území KRNAPu - Sobota 14. září: Krkonošský národní park (14 - 17h).

Akce jsou určeny pro veřejnost, zvláště pak pro lidi žijící v blízkosti FSC lesů. Na sobotních a nedělních termínech jsou rovněž vítáni rodiče s dětmi, na které zde bude čekat řada aktivit v doprovodu lesního skřítka. Účastníci workshopu se spolu s místním lesníkem vydají do hloubi FSC certifikovaného lesa, kde se setkají s přírodě blízkým lesnictvím v praxi. V průběhu exkurze jim lesní hospodář podrobně představí jednotlivé principy FSC hospodaření. Akce na Brněnsku se konají na území FSC certifikovaných lesů Školního lesního podniku Masarykův les Křtiny, workshop na Svitavsku bude probíhat na území menších lesních majetků obecních a soukromých vlastníků Nestátní lesy Svitavsko, zářijový workshop pak v Krkonošském národním parku (KRNAP).

 

Na workshop Není les jako les tematicky navazuje workshop Šetrné dřevo, který je zaměřen na rozpoznávání a správný výběr FSC certifikovaného dřeva při nákupu, také na certifikaci lesů a přírodě blízké lesní hospodaření.

Letos se koná jeden tento workshop, v sobotu 10. srpna v rámci letního festivalu přírodního stavitelství Baobabyfest - pozvánku najdete na www.baobaby.org

Workshopy Šetrné dřevo probíhají již od loňského podzimu v krajských městech. Celková účast na těchto workshopech přesáhla 170 lidí. Mezi nimi byli spotřebitelé a zájemci o šetrný životní styl, pracovníci ekologických neziskových organizací, také pedagogové a studenti se zaměřením na lesnictví, ekologii nebo ochranu životního prostředí.

Záběr z workshopu Šetrné dřevo

 

Účast na workshopech Není les jako les i Šetrné dřevo je zdarma. Vzhledem k omezenému počtu účastníků doporučujeme přihlásit se předem, a to buď emailem na workshop@czechfsc.cz nebo telefonicky na 545 211 383. Podrobné informace o workshopech včetně místa setkání najdete na stránkách FSC ČR.


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038