Seznam FSC výrobků tisknout

FSC výrobky v obchodech

S výrobky s logem FSC se můžete setkat v nejrůznějších obchodech prodávajících sortiment ze dřeva a papíru. Prodávají se okna, dveře, schodiště, plovoucí podlahy, parkety, nářadí pro kutily s dřevěným držátkem z FSC dřeva. Dále pak například hoblíky, ramínka, zahradní nábytek i zahradní náčiní, potřeby a doplňky do kuchyně, ale i hračky apod. Tento výčet dřevěných výrobků s certifikátem FSC, které se prodávají u nás, zcela jistě není úplný a stále se rozšiřuje.

Větší sortiment dřevěných výrobků s logem FSC nabízí zejména řetězec Hornbach (podlahy, zahradní nábytek, násady na nářadí, schody, řezivo, ploty, kůly atd.), značené výrobky najdete také v OBI, Bauhausu a prodejnách Jysk (nábytek). Zahradní nábytek s certifikátem FSC je k dostání prakticky ve všech hobbymarketech. Menší dřevěné výrobky s logem (kuchyňské náčiní apod.) najde zákazník stále častěji v prodejnách domácích potřeb, ale i obchůdcích zdravé výživy (spolu s výrobky se značkami Bio a Fair Trade).

Kancelářský papír FSC nabízí například zásilkový obchod Otto. Knihy a jiné publikace na FSC papíře mohou tisknout např. tiskárny AF BKK, Point CZ, Těšínská tiskárna, Finidr, CPI Moravia Books a Grasspo CZ.

Aktuální seznam několika desítek českých výrobců a obchodníků s FSC výrobky najdete zde.

Certifikát FSC zákazníkům zaručuje, že dřevo a výrobky ze dřeva pochází z šetrně obhospodařovaných lesů. Dále zaručuje, že na výrobu dřevěného produktu nebylo použito nelegálně vytěžené dřevo a nebyly zničeny světové lesy.

Mezinárodní databáze certifikovaných výrobků - anglicky, německy

V databázi certifikovaných výrobků  www.fsc-info.org můžete zadat konkrétní společnost či zemi a zjistit, jaké výrobky s certifikátem FSC vyrábí/prodává nebo zadat výrobek (v anglickém jazyce) a vyhledat, která společnost vyrábí/prodává tento výrobek.

Databáze je v anglickém jazyce a obsahuje informace:
- o FM (Forest management certificate holders) - o držitelích certifikátu lesního hospodaření
- o COC (Chain of custody certificates holders) - o držitelích certifikátu zpracovatelského řetězce

Mapa dobrých obchodů v ČR

FSC ČR také připravilo mapu obsahující více než tisíc obchodů, kde můžete najít FSC produkty v celé ČR. Podívejte se zde.

Pro více informací o dřevěných výrobcích s certifikátem FSC se můžete obrátit na poradenskou telefonní linku FSC ČR: + 420 545 211 383, 737 406 093 nebo na e-mail: info@czechfsc.cz.