Publikační nápadník tisknout

Publikační nápadník

V této rubrice najdete pokaždé několik odkazů na volně stažitelné knihy a knížečky, které by Vám mohli pomoci při výuce i sebevzdělávání.

Vzhledem k tomu, že vidíte na monitoru úplně první vydání Dobrého dřeva pro učitele, Publikační nápadník se bude tentokrát týkat přímo FSC.

Jako první knížečku bychom Vám rádi doporučili Komentovaný český standard FSC. Je to dobrý základ pro všechny, kteří by se rádi dozvěděli víc o certifikaci FSC, proč se provádí a proč si myslíme, že je důležitá.
 
Další zajímavou knihou je příručka pro spotřebitele FSC – Šetrné dřevo doma i v lese. Dozvíte se zde všechno potřebné pro odpovědný nákup dřevěných výrobků. Publikace mimo jiné nabízí i pohled na světové  lesní  hospodářství.


Podobná  je  příručka  Jak  nakupovat  šetrné  dřevo.  Na  pár  stránkách  si  můžete  přečíst  rady  pro zodpovědný nákup.


Pro toto číslo poslední zajímavou publikací je Analýza zastoupení FSC výrobků u českých prodejců. FSC ČR navázala na průzkum provedený Hnutím DUHA v roce 2006 a provedla průzkum mezi prodejci produktů  ze  dřeva  a  papíru. Výsledky výzkumu si můžete přečíst právě v této knížečce.