Téměř čtvrtina ze světové průmyslové dřevní kulatiny pochází z FSC lesů, zjistila analýza tisknout

Nedávná celosvětová analýza zpráv z FSC lesních auditů ukázala, že v FSC certifikovaných lesích z celého světa se za rok vytěží přibližně 423 milionů krychlových metrů dřeva.

To je číslo, které reprezentuje 22,6% z globální produkce průmyslového dřeva. Zároveň ho lze chápat také jako vyčíslení celkového množství FSC certifikovaného dřeva, které je na celém světě potenciálně dostupné pro zpracování a prodej (v rámci +- 5% odchylky).

 

 

Podle údajů Organizace pro výživu a zemědělství při OSN (FAO) z roku 2016 představuje toto množství celkově:

 

  • 22,6% z globální produkce průmyslového dřeva (tzn. veškerá kulatina kromě palivového dříví)
  • 11,3% z celkové globální produkce dřevní kulatiny (tedy včetně palivového dříví)

 

Při měření celkového objemu FSC dřeva v oběhu byla v roce 2017 využita nejnovější data z veřejných částí auditních zpráv všech 1509 FSC certifikátů lesního hospodaření z celého světa. 1138 z nich nahlásilo objem těžby na dobrovolné bázi. Pro zbývajících 371 certifikovaných majetků byl objem těžby vyčíslen na základě odhadu. Celkem data pochází z FSC lesů o velikosti bezmála 200 milionů hektarů lesů.

„Pro lepší představu se jedná o 200 milionů fotbalových hřišť a představuje to přibližně 17% procent z celkového množství světových produkčních lesů,“ popsal vedoucí marketingového oddělení FSC International Jeremy Harrison. “Z těchto údajů o objemu obchodovaného dřeva je zřejmé, že FSC certifikace, která má v současnosti nejvyšší standard v rámci udržitelného lesnictví, se stává důležitým faktorem na trhu s výrobky pocházejícími ze dřeva.“

K výsledkům analýzy FSC vytvořilo i přehlednou infografiku, která je dostupná zde.

Výsledky analýzy byly také publikovány v nedávno vydané publikaci Organizace pro výživu a zemědělství (FAO) o stavu světových lesů pro rok 2018. (čtěte zde)


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038