Terénní výukové programy v FSC lese tisknout

Začíná období vhodné pro návštěvu přírody. Terénní výukové programy FSC ČR nabízí nejen návštěvu přírody, ale můžete se prostřednictvím jejich aktivit podívat na les jinýma očima - očima lesníka, který v něm hospodaří, anebo také očima auditora, který hodnotí kvalitu a úroveň hospodaření. Lesy vhodné pro naše terénní programy jsou přírodě blízce obhospodařované, aby bylo možné představit žákům šetrné hospodářské postupy.

V nabídce jsou programy zaměřené na rozšíření vědomostí o multifunkčním lesním ekosystému, programy s účastí lesníka nebo zážitkové aktivity v lesním prostředí. Podívejte se na naši současnou nabídku programů pro základní a střední školy. Terénní programy pro střední školy jsou v do konce školního roku zdarma.

Nejčastěji využíváme Masarykův les Školního lesního podniku Křtiny, který se rozprostírá od severního okraje Brna až po Blansko. Využít lze rovněž Nestátní lesy Svitavsko v Pardubickém kraji - zpravidla se jedná o menší lesní majetky v okolí Brněnce, Březové nad Svitavou, Poličky a Svitav. Především pro školní výlety a školy v přírodě jsou vhodné lesy Správy Krkonošského národního parku. Navštěvované jsou také Lesy města Prahy. Všechny výše zmíněné lesní majetky jsou držitelé FSC certifikátu.

Pro představu, jak programy probíhají, můžete navštívit naši fotogalerii.