Vítězné fotografie letošního ročníku fotosoutěže British Wildlife Photography tisknout

Letošní ceny British Wildlife Photography vyhrála fotografie konipasa poblíž letiště Heathrow od Daniela Trima. Tato fotografická soutěž je oslavou profesionální i amatérské fotografie, ale také krásy britské divočiny. Vítězné fotky jsou vybírány z tisíců zaslaných snímků. Nechybí ani filmová kategorie nebo kategorie pro mladé fotografy. Doufáme, že Vás vítězné fotografie zaujmou jako nás!


 

Celkový vítěz + vítěz kategorie "Urban Wildlife": autor: Daniel Trim, název: Heathrow rooster - letiště Heathrow

"V zimě konipasové s oblibou posedávají na větvích v městských oblastech. Je to jednak kvůli bezpečí ale také kvůli jejich snaze načerpat teplo z přilehlých budov. Ony dva nebo tři stupínky jsou v tomto období velkým lákadlem. Na této fotce můžeme vidět siluetu jednoho ze stovek konipasů na pozadí Heatrowských letištních světel."

 

 

Vítěz kategorie "Zvířecí portréty": autor: Melvin Redeker, název: Natural Beauty - Ostrov Noss, Shetlandské ostrovy

"Hledal jsem jinou perspektivu pro portrét tereje. Zaujal jsem pozici na vrcholku útesu a zaměřil se přímo dolů na skupinku terejů sedících na jedné z říms. Promluvil jsem na ně a jeden z nich se podíval přímo na mě a odhalil mi svou kulatou hlavu a krásné modré oči na pozadí jeho bílého opeření"

 

 

Vítěz kategorie "Zvířecí chování": autor: Andrew Parkinson, název: Zšeřelé uspokojení - Derbyshire

"Za 15 let, co dělám se zvířaty, se mi nikdy nepodařilo spatřit jezevce, který se jen tak na zemi drbe. Seděl jsem schovaný směrem po větru od jezevce, takže si mě jezevec vůbec nevšiml a bez obav se ke mě otočil zády."

 

 

Vítěz kategorie "Skrytá Británie": autor: Alex Hyde, název: Zelené hydry - Derbyshire

"Diverzita života v rybníčku na mé zahradě mě nikdy nepřestane ohromovat. Nicméně hodně z těchto fascinujících objektů lze vyfotit pouze při opravdu velkém rozlišení. Tyto zelené hydry měří pouze několik milimetrů a jsou zavěšené zespodu na listech leknínů. Zachycují kořist svými dlouhými chapadly a při vystrašení se umí velice rychle stáhnout do kompaktních zelených polštářků, které je lehké přehlédnout."

 

 

Vítězka kategorie "Moře a pobřeží": autor: Caron Steele, název: "Vynoření se" - Bempton Cliffs, Yorkshire

"Protože jsem viděl už spoustu fotografií potápějících se terejů, rozhodl jsem se, že se pokusím zachytit něco trochu jiného. Sledoval jsem ptáky lovit a podivoval jsem se nad jejich schopností vynořit se zdánlivě odnikud a okrást jiného ptáka o jeho kořist. Rozhodl jsem se, že chci zachytit ten moment těsně před vynořením, kdy jsou stále ještě v módu utajení. Kombinace jasného slunečního svitu s velkou oblačností sice dost ztížila samotný proces focení ale odměnou za to jsou krásné odrazy mračen na výsledných snímcích."

 

Fotografie ve vysokém rozlišení a vítězné fotografie z dalších kategorií jsou dostupné zde.

 

Převzato z: www.theguardian.com


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038