Programy pro 1. stupeň ZŠ tisknout

Výukové programy pro 4. - 5. ročník kombinují vzdělávání žáků  v terénu, resp. v lese podle principů lesní pedagogiky v kombinaci se zážitkovou pedagogikou. Výuku lze realizovat jak ve škole, tak v terénu. Na výuce v certifikovaných lesích se podílí také lesník.

Kompletní nabídku výukových programů včetně aktuálních cen naleznete zde.

Není les jako les

Cílová skupina: 4. - 5. ročník ZŠ

Výuka ve škole: celoročně; trvání 90 minut

Žáci se hravou formou pomocí série obrázkových kvízů naučí rozlišovat hospodaření v lesích a rozpoznávat význam lesa včetně neprodukčních funkcí. Dozvědí se základy šetrného zacházení s lesem i dřevem a seznámí se se třemi pilíři FSC. V závěru ověří své znalosti a dovednosti při výrobě tematického novinového plakátu. 

Program rozvíjí vzdělávací oblasti RVP Člověk a jeho svět – Rozmanitost přírody a Člověk a příroda.

Lesní cestou necestou

Cílová skupina: 4. - 5. ročník ZŠ

Terénní výuka v lese / FSC lese: září - říjen, duben - červen, trvání 140 minut

Výukový program  nabízí netradiční pohled na les a jeho prostředí. Žáci absolvují aktivity, které prohloubí jejich smyslové vnímání i vztah k lesu; zároveň se seznámí se základy šetrného lesnictví přímo v terénu. Výuka uplatňuje prvky zážitkové a lesní pedagogiky. V případě výuky v FSC lese (ŠLP Masarykův les Křtiny) se na výuce podílí lesník; ideální východiska: Líšeň - Velká Klajdovka, Řečkovice - Mokrá hora, Bílovice nad Svitavou.

Program rozvíjí vzdělávací oblasti RVP Člověk a jeho svět – Rozmanitost přírody a Člověk a příroda.

Podpořil Jihomoravský kraj.