Začíná velká fotosoutěž FSC ČR tisknout

Právě startuje fotografická soutěž FSC ČR "Není les jako les" určená pro širokou veřejnost. Jak již název soutěže napovídá, půjde především o to originálním způsobem zachytit motivy související s lesem a dřevem, respektive vztahem člověka k lesu a dřevu. Soutěž vyhlašuje občanské sdružení FSC ČR, které již jedenáctým rokem v České republice propaguje přírodě blízké lesní hospodaření. Fotosoutěž potrvá do 31. srpna 2013 a na její vizuál se můžete podívat zde.

 

Lesy jsou celosvětově nejvíce ohroženým ekosystémem. Součástí snah FSC ČR je i informování veřejnosti o důležitosti původu dřeva a výrobků z něj a propagace FSC certifikovaných produktů. Tato odpovědná spotřeba souvisí se třemi hlavními pilíři – ekologickým, ekonomickým a sociálním. Soutěžit se proto bude ve třech na tyto pilíře navazujících kategoriích:

 

  •     Les a příroda

  •     Výrobky ze dřeva

  •     Lidé a dřevo

Abyste se mohli soutěže zúčastnit, stačí zaslat soutěžní snímky na adresu soutez@czechfsc.cz, případně je nahrát přes soutěžní formulář. Fotografie musí v názvu obsahovat jméno a příjmení soutěžícího včetně označení kategorie (číslem) – místo mezer v názvu uvádějte pomlčky. Zaslané fotografie musí mít alespoň 2000 px na jejich kratší straně. Součástí e-mailu s fotografiemi musí být celé jméno, korespondenční adresa a telefonní kontakt. Úplné znění pravidel soutěže najdete zde.

 

Tři nejlepší fotografie v každé kategorii vybere odborná porota složená z profesionálních fotografů a zástupců mediálních partnerů, časopisů Respekt a Foto. Vítěz každé kategorie získá digitální zrcadlovku Nikon D3200. Na druhém a třetím místě každé kategorie čeká na vybrané fotografy kompaktní fotoaparát Nikon S3500, respektive Nikon S5200. V každé kategorii bude udělena také speciální cena. V kategorii Les a příroda a Lidé a dřevo to bude tablet Prestigio od společnosti Ospap a.s., v kategorii Výrobky ze dřeva pak dvojice lehátek společně se sáněmi od společnosti Bohemia Sport.

 

Slavnostní vyhlášení výsledků a výstava vítězných snímků proběhne 27. září 2013 v Brně u příležitosti FSC Friday – mezinárodní oslavy šetrného lesního hospodaření.


Podporující členové FSC Česká republika:http://www.hornbach.czhttp://www.pointcz.cz
 

® FSC, A.C. All rights reserved. FSC-SECR-0038